Текст з відео:
“Вітаю вас, шановні колеги.
Цей курс про музичну індустрію – не просто курс.
Ми напрацювали цей матеріал і надаємо його вам зараз з конкретною метою.
У нас з вами буде серйозна розмова про те, чому музична і співоча країна Україна ніяк не представлена в світовій музичній індустрії. В індустрії, яка володіє думками і емоціями мільярдів людей на планеті. Яка є суперважливою не лише з культурної, а і з економічної точки зору.
Ми хочемо розібратися, чому наші музиканти в світовій музіндустрії – майже стовідсотково “ніхто і звати їх ніяк”. Чому наші вчителі музики і вокалу бідні, а талановиті в музиці діти не стають зірками і суперзірками, резидентами світових топ-чартів і володарями, наприклад, Греммі, а масово йдуть варити каву в кіоск на сусідній вулиці. (Бариста – шанована професія, але для неї не треба вчитися на музиканта, правда ж?).
Ми побачили, що музична освіта в Україні є досить непоганою. Ми чуємо це на численних дитячих музичних конкурсах, ми знаємо про міжнародний авторитет наших музичних академій. Але – що потім, після закінчення музичних шкіл, після випуску з вищих музичних навчальних закладів? Одиницям, хай десяткам, вдалося якось працевлаштуватися за кордоном, а загалом у нас тут – тиша і забуття. Глухе провалля. Поодинокі приклади успіху молодих музикантів, як то кажуть, лише підтверджують сумне правило.
До тисяч юних талантів ніхто не приходить, нічого не пропонує, нікуди не кличе. Немає музичної індустрії, немає потоків, процесів, проєктів, які б вирували навколо творчої молоді, які б опікувалися тисячами юних талантів. Глухе провалля, тиша і забуття. Хіба це добре?
Ми вирішили припинити цю ганьбу і побудувати в Україні справжню музичну індустрію, побудувати частину мосту, який з’єднає нашу музичну освіту і світову музичну індустрію, де музиканти, які мають талант, натхнення і наполегливо працюють, стають зірками і мільйонерами, де вчителі, які мають талант вчити, стають мільйонерами також. Принаймні шанованими і заможними людьми.
Цей міст над прірвою безнадії насправді починається з перших класів музичної школи. Ми хочемо, щоб вчителі побачили це і розпочали готувати своїх учнів до великої і цікавої творчої подорожі на вершину музичного Олімпу. Щоб вчителі самі ставали резидентами, постійними учасниками креативної музичної індустрії. Адже кожну суперзірку хтось навчив (і продовжує навчати!).
Саме для цього ми розгортаємо наші творчі проекти і запрошуємо долучатися всіх, кому не байдужий рівень культури в Україні, кому не однаково, знайдуть талановиті діти своє місце в цьому світі, чи ні.
Саме для ціого – цей курс.
Я вирішив викласти матеріали цього курсу переважно у вигляді текстів. Чому? Тому що часто ведучі курсів неквапливо і лінійно-послідовно щось розповідають. А в їхніх розповідях буває і вже відома інформація. А буває щось нове і дуже цікаве. Я думаю, щось вже відоме краще не прослуховувати довго і нудно, а швидко передивитися у вигляді тексту. А щось нове і суперцікаве можна перечитати кілька разів, зупинитися, подумати. І йти далі.
Курс розрахований на 4 тижні, в кожному розділі є інформаційна частина, матеріали для самостійного опрацювання і тести. Будь ласка, не ігноруйте матеріали для самостійної роботи, частина запитань в тестах – саме по цим матеріалам. І не бійтеся тестів, вони не для того, щоб вас “завалити”, вони легкі, ненав’язливо закріплюють матеріал і скоріше для того, щоб ми зрозуміли хід ваших думок. 🙂
Кожен, хто пройшов курс, отримає легальний, законний сертифікат, який на законних підставах зможе представити, як підвищення своєї кваліфікації.
Отже, розпочинаємо.”
Коротко про те, що ми розглядатимемо в цьому курсі:
Що таке музична індустрія, її історія і сучасний стан
В цьому розділі ми коротко розглянемо, як виникла сучасна музична індустрія, хто є її учасниками, які етапи проходить музика, пісня від створення автором і до прослуховування меломаном, скільки грошей заробляє ця галузь економіки щорічно.
Яка головна революція відбулась в цій індустрії нещодавно.
Ми будемо стверджувати, що сьогодні кожен учень музичної школи може швидко і легко стати учасником світової музичної індустрії і запропонувати всьому світові свою музичну, пісенну творчу роботу. Якщо, звичайно, учень створив такий твір.
Музична індустрія як культурне, соціальне явище, як екосистема життя і роботи музиканта
Музика – це мистецтво, це культура. Але сьогодні музика є явищем значно більш широким. Це також соціальне явище, яке пронизує всі сфери життя людей, об’єднує їх, а також розподіляє по групах.
Музика сьогодні – це масова глобальна система комунікації. Ця система якраз і цікавить нас як інструмент, який допоможе нам змінити нашу країну, зробити Україну більш культурною, більш творчою, незалежною і заможною.
Ми маємо допомогти утворитися екосистемі, творчому середовищу для життя і роботи музикантів, для підтримки творчих дітей.
Суперзірки світової музичної індустрії – чому вчить нас їхній досвід
І цей досвід таки вчить тих, хто бажає вчитися.
Багато цікавих історій, тимчасових поразок і шаленого успіху, за яким завжди стоять наполеглива праця, самовдосконалення, розум і талант, натхнення і подолання власних слабкостей.
Свого не цурайтеся, але кращого в світі – завжди навчайтеся!
Авторське право на пісенно-музичні твори в цифрову епоху
А чи знаєте ви, що, коли ваш учень на дитячому конкурсі співає кавер популярної пісні – це є порушення прав авторів цієї пісні? Якщо у вас немає офіційного дозволу і ви не сплатили роялті. Або ж вам дозволили виконувати твір безкоштовно. А всіляки відмовки – це лише відмовки.
Гаразд, на це поки що заплющують очі – “хай діти вчаться, ну, може десь і поспівають ще…”
Але якщо ви навчаєте талановитого юного автора, і в нього вкрадуть твір, на який ви разом покладали певні надії – це точно буде боляче.
Треба розібратись з авторськми правами, особливо якщо ви будете резидентами музичної індустрії.
Про авторське право в цифрову епоху поговоримо в цьому розділі.
Як виховати успішного музиканта і місце вчителя в сучасній музичній індустрії
Гарних музикантів в нас виховують багато. А успішних гарних музикантів – дуже мало. Катастрофічно мало.
Тому що в Україні зазвичай виховання (навчання) не відповідає на запитання: “А що далі, після закінчення музичної школи, випуску з музичного вищого навчального закладу?” І це запитання – головним чином не про працевлаштування.
Йдеться про те, що молодий музикант часто й гадки не має, як “обертається” музика в світі, як працює креативна музична індустрія, які перші кроки він повинен в ній зробити – ще коли ходить до музичної школи.
Вчителі мають знати. Вчителі мають навчити і допомогти зробити перші кроки. Звісно, Вчителі з великої літери, яким не байдуже, чи засяють учні новими зірками, чи натхнення в юних очах згасне за порогом школи назавжди.
Та вчителю просто вигідно виховувати успішних музикантів.
Про місце вчителя в сучасній музичній індустрії і його роль в народженні музичних зірок – говоримо в цьому розділі.
Як стати успішним і багатим вчителем сотень учнів по всій Україні і за кордоном
Подивимось, що і як роблять успішні вчителі в світі. Які є інструменти і як вони працюють, які освітні і бізнесові моделі діють успішно.
Також поговоримо про “дистанційну освіту здорової людини”. 🙂
Разом подумаємо, що ми можемо зробити в Україні, чим можемо допомогти вчителям.
Маєте вчительський талант? Чому тоді у вас досі немає сотень учнів по всій Україні і за кордоном і ви ще досі не багаті люди? Давайте виправимо цю ситуацію.
Як вчитель може бути музичним менеджером і продюсером для своїх учнів
Ненав’язливо, поступово, легко.
Навчати за програмою, але з розумінням того, як працює музіндустрія і куди йти учню, який вирішив присвятити себе Музиці.
Водити учнів не лише на конкурси, які просто дають папірець чи пластикову медальку. Принаймні, водити на такі конкурси, які відповідають на те саме запитання “А що далі?”.
Робити разом з учнями їхні перші кроки в музіндустрії. Прямо зараз.
Давайте зробимо так, щоб кожен вчитель хоч трохи міг би бути музичним менеджером і продюсером для своїх учнів, без відриву від вчителювання. А може і з відривом – “цей крутий продюсер раніше працював вчителем…”
Це буде наша з вами інновація, шановні колеги.
Як “простий” вчитель може підняти загальний рівень культури в країні, підтримати розвиток її економіки і змінити на краще якість політики
Це секретний розділ про секретну зброю. 🙂
Про музичну зброю на захисті культури від безкультур’я, повноцінного життя від зубожіння, розумної і вільної країни від негідників у владі.
Вчитель може.
Тому що музична індустрія це може. Підняти загальний рівень культури в країні – може. Додати обертів економіці, бо сама є потужною галуззю світової економіки – може. Кардинально збільшити кількість розумних, творчо і фінансово незалежних виборців, яким не байдужа їхня країна – може.
Не треба недооцінювати Силу Музики.
Наступний розділ курсу
Наступний розділ цього курсу – Що таке музична індустрія, її історія і сучасний стан.
Пароль доступу до цього розділу Вам був надісланий на email.
Якщо Ви завітали до нас вперше
і ще не подавали заявку на проходження курсу і отримання сертифікату підвищення кваліфікації, Ви можете легко зробити це прямо тут.
Програма курсу →
Запрошуємо:
Заявка
Конкурси, корисні для атестації вчителів ↓
ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ, всеукраїнський конкурс
СОНЦЕ СОКРАТА, міжнародний педагогічний конкурс
А ТАКОЖ:- Конкурс АЛЕЯ ЗІРОК | ALLEY of STARS
- Конкурс СУЗІР’Я УКРАЇНА-ЄВРОПА
- Конкурс NEW YORK STARLIGHTS
- Конкурс LONDON STARS
- Конкурс ПАРИЖ: ТАЛАНТИ ЄВРОПИ
- Конкурс БЕРЛІН: ТАЛАНТИ ЄВРОПИ
- Конкурс РИМ: ТАЛАНТИ ЄВРОПИ
- Конкурс МАДРИД: ТАЛАНТИ ЄВРОПИ
- Конкурс HOLLYWOOD ALLEY
- Конкурс TOKYO ART NINJA
- Конкурс СЕУЛ: НЕБО ТАЛАНТІВ
- Конкурс ЗІРКИ ЄВРОПИ
- Конкурс WORLD VISION
- Конкурс СУЗІР’Я ТАЛАНТІВ: АМЕРИКА
- Конкурс Я МАЮ ТАЛАНТ!
- Конкурс ЗОРЯНИЙ ШЛЯХ
- Конкурс ТВОРЧА ПЕРЕМОГА
- Конкурс ТВОРЧА СОТНЯ
- Конкурс РІЗДВЯНА ЗІРКА